שלום אורח/ת

כרגע גולשים באתר 167 חברים
 

מגזין - שידוכים או אתר הכרויות לדתיים

בתוך תחום ההכרויות ניתן לראות הבדלים בין המגזרים השונים. הדבר הבולט שמאפיין הכרויות לדתיים הוא המטרה הראשית שלהן והיא חתונה והקמת משפחה. בשונה מהכרויות אחרות, הכרויות לדתיים צריכות להיות ממוקדות ביותר. בעבר, הכרויות לדתיים התקיימו בעיקר באמצעות שידוכים. מקצוע השדכנות הוא אחד המקצועות העתיקים בהיסטוריה. גם היום יש דתיים שנעזרים בשדכנים מקצועיי לצורך הכרויות, אך היום התופעה נפוצה יותר במגזר החרדי. שידוכים בחברה הדתית-לאומית מתקיימים היום בעיקר באמצעות מכרים משותפים או בני משפחה שמכירים בין שני הצדדים ופחות באמצעות שדכנים מקצועיים.התחום של הכרויות לדתיים כולו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, כאשר האינטרנט לא פסח גם על החברה הדתית. ככל שהזמן עובר, ניתן לראות צמיחה משמעותית יותר של אתרי הכרויות לדתיים.
החברה הדתית נפתחה יותר ויותר לאינטרנט בשנים האחרונות. הכוונה היא לשימוש מסיבי הכולל פורטלים מיוחדים לציבור הדתי, אתרים שומרי שבת, ספקי אינטרנט שמציעים שירותי גלישה מותאמים לקהל הדתי וגם, אתרי הכרויות.

היתרון של הכרויות לדתיים דרך האינטרנט

כמו כל קהל אחר, גם הציבור הדתי למד לזהות ולאמץ עם הזמן את היתרונות שמציע האינטרנט בתחום ההכרויות. היכולת ליצור קהילה נפרדת, לשמור על אנונימיות, לבצע חיפוש מותאם ואינדיבידואלי וכן לנהל תקשורת באמצעות מערכות מתקדמות של צ'אט והודעות, הופכות את האינטרנט לזירת הכרויות מוצלחת מאוד גם עבור הקהל הדתי. אתרי הכרויות לדתיים מותאמים במיוחד לקהל שלהם- הם אתרים שומרי שבת שאינם פועלים בזמנים אסורים, הם מספקים מגוון אפשרויות חיפוש לפי זרמים דתיים שונים על מנת ליצור התאמה חזקה, הם מציעים מאגר גדול של רווקים ורווקות בעלי מכנה משותף של חיפוש בני זוג לקשר רציני שיוביל לחתונה ועוד.
ניתן לראות אם כן שהכרויות לדתיים הוא תחום שעבר שינויים מהותיים בשנים האחרונות ויישר קו עם השינויים החברתיים והקידמה הטכנולוגית.