שלום אורח/ת

כרגע גולשים באתר 166 חברים
 

מגזין - טיפים לדייט ראשון בהכרויות לדתיים

למצוא שידוך הולם כיום זו משימה לא פשוטה בכלל. רווקים ורווקות המחפשים אחר בן זוג מתאים צריכים לעבור שורה ארוכה של שידוכים, הכרויות, שיחות טלפון, החלפות מיילים, דייטים ועוד ועוד. כדי להגיע אל המנוחה והחלה צריך לעבור דרך חתחתים ארוכה ולא תמיד נעימה. הלחץ להכיר ולהתחתן ניכר במיוחד בקרב צעירים וצעירות במגזר הדתי, עליהם מופעל לחץ כבד מסביבתם - חברים ובני משפחה כאחד, ולכן הם מצטרפים למעגל ההכרויות והדייטים כבר מגיל צעיר מאוד. השימוש בשירותי שדכנים או משרד שידוכים הוא עדיין מקובל מאוד. אחרים מסתמכים על קרובי משפחה או חברים כדי שיעזרו להם למצוא בני זוג ואילו חלק ניכר מהרווקים והרווקות הצעירים נרשמים לאתרי הכרויות לדתיים באינטרנט. בכל מקרה מדובר בתהליך ארוך ומייגע המצריך הרבה מאוד אנרגיה וסבלנות. לא כל פגישת הכרות מובילה למפגש נוסף ולא כל שידוך מוביל לחתונה. מישהו שנשמע מצויין על הנייר מתגלה במציאות כאכזבה. שידוכים רבים כושלים בשל חוסר התאמה, תקשורת לקויה או חוסר יכולת להסכים על דברים בסיסיים.

מכיוון שברוב המקרים, הכרויות בעולם הדתי הם לצורך נישואין ומכיוון שמספר הפגישות הוא יחסית קצר בטרם מחליטים על חתונה, חשוב מאוד לדעת איך להתנהל נכון בכל פגישה והפיק ממנה את המיטב. חשובה במיוחד היא הפגישה הראשונה.

 

לאן הולכים בדייט הראשון? על מה מדברים?

 

בין אם הכרתם דרך אתר הכרויות לדתיים או שהמפגש ביניכם הוא תוצאה של שידוך שארגנו האמא או הדודה, ישנם מספר כללים בסיסיים מאוד שכדאי להקפיד עליהם כדי לבסס מפגש נעים ומוצלח, כזה שאולי אף יוביל למפגש שני. להלן מספר טיפים להתנהלות נכונה, החל מהשיחה הראשונה ועד לפגישה עצמה:

 

1. במידה והכרתם דרך אתר הכרויות ויצרתם קשר עם מישהו שמצא חן בעיניכם, השלב הבא הוא שהשיחות עוברות מאתר ההכרויות הוירטואלי לעולם האמיתי לצורך קביעת פגישה. בשיחת הטלפון הראשונית שלכם עם הדייט הפוטנציאלי, השתדלו להישאר ענייניים ולא להאריך מדי בשיחה. רצוי לשאול מספר שאלות כלליות כדי לאמת את הפרטים שהחלפתם באתר ההכרויות וכן כדי לבסס תחושה ראשונית. במידה ויש קליק, אפשר להמשיך הלאה ולקבוע פגישה. מוטב שלא להעמיק ולחקור בשיחה זו וכן לא להתמקד יותר מדי בנושאים כמו מראה חיצוני או מצב כלכלי כיוון שזה יוצר רושם של שטחיות.

 

2. לפני שיוצאים לדייט חשוב לזכור שמטרת הפגישה היא הכרות: לדבר, לשמוע אחד את השני, לחפש נושאים משותפים ולבדוק האם נוצרת כימיה. לכן, רצוי שמקום המפגש יהיה מקום שקט ונעים (אך לא נטוש) כמו בית קפה או לובי של מלון, בו תוכלו לשבת ולדבר ואף לשמוע אחד את השני. לא כדאי ללכת לבר או לפאב כיוון שהרעש במקום עלול להעיב על הפגישה ולגרום לקשיי תקשורת. כמו כן, בית קולנוע הוא לא מקום מתאים לדייט ראשון כיוון שבזמן הצפייה בסרט לא תזכו להכיר אחד את השני מכיוון שתהיו מרוכזים בעלילת הסרט ולא תוכלו לדבר.

 

3. עוד סוגיה חשובה היא- מי אוסף את מי? כשגבר אוסף את בת זוגו לדייט מהבית זה אמנם מאוד אבירי ומתחשב, אך מכיוון שזוהי רק פגישה ראשונה רצוי לשמור מעט על זהירות ולא לחשוף את כתובת המגורים שלכם, כיוון שאתם עדיין לא באמת מכירים את האדם עימו אתם נפגשים. לכן, קבעו את הפגישה במקום אליו לשניכם יש אפשרות להגיע באופן עצמאי וכן לחזור בכוחות עצמכם.

 

4. מאוד חשוב להגיע בזמן ולא לאחר. איחור עלול ליצור רושם של מי שהפגישה לא הייתה מספיק חשובה לו או שהוא טיפוס לא מסודר ולא מאורגן. בנוסף, אישה הממתינה בגפה במקום ציבורי בחוסר מעש עלולה לחוש באי נוחות וללכת. כמו כן זה עלול ליצור מצבים בעייתיים מבחינת צניעות. לכן עדיף תמיד להקדים או להשתדל להגיע בזמן.

 

5. לרושם ראשוני יש תפקיד חשוב בפגישות ראשונות. כימיה נקבעת כבר בשניות הראשונות לפגישה. כך שגם אם זה נשמע שטחי, כדאי מאוד לשניכם להשקיע בלבוש או במראה בדייט הראשון. הקפידו על לבוש מכובד ולא מרושל, מקומט או מוכתם, הגיעו נקיים ומבושמים או מאופרים.

 

6. מבחינת נושאי השיחה: שמרו על שיחה קלילה וזורמת, שתפו בחוויות או נושאים מעולמכם המעניינים אתכם, נסו למצוא נושאים משותפים ונווטו לשם את השיחה. למי שנלחץ - אפשר תמיד להכין מראש רשימה של נושאים לשיחה כדי לשבור את הקרח. חשוב לדבר ולשתף אך חשוב גם להתעניין בצד השני ולהקשיב בתשומת לב לדבריו. השתדלו להתמקד בנושאים חיוביים ולהימנע מנושאים שליליים (אקסים, שידוכים כושלים וכד').

 

7. מכיוון שזוהי פגישה קצרה יחסית ואין מספיק זמן להכיר לעומק, כדאי להגיע מוכנים מבחינת השאלות, הדרישות או הציפיות שיש לכם: מה מטרת הקשר, מה אתם מחפשים בבן/בת הזוג ונושאים חשובים כמו: אפשרויות פרנסה, לימודים, מספר הילדים, יראת שמיים, יחסים עם המשפחה ועוד.

 

8. לסיום, אל תשכחו להינות. שמרו על אווירה קלילה ונוחה והשתדלו להוריד את מפלס המתח. ברוב המקרים לא סביר להניח שתחליטו בפגישה הראשונה שזהו החתן או הכלה שלכם. הניחו בצד את הלחצים מהמשפחה והחברים ותנו לעצמכם להיפתח ולהכיר אדם חדש.