שלום אורח/ת

כרגע גולשים באתר 167 חברים
 

מגזין - סיבות לעיכובים בהכרויות לדתיים

תופעת הרווקות המאוחרת שהתפתחה בחברה הדתית לאומית מטרידה מאוד את ראשי הקהילה, שמנסים לאתר את מקורותיה כל הזמן. רווקות מאוחרת  אצל אנשים דתיים נתפסת כעיכוב בזיווג, שכן כל רווק או רווקה דתיים אמורים למצוא בני זוג במהרה וכאשר הם מתעכבים בכך, תמיד מנסים לחפש לכך סיבות הגיוניות.

עיכובים בזיווג נובעים הרבה פעמים מטעויות שעושה האדם עצמו, בדרך כלל לא במודע ולא בכוונה וחושב שכל מי שרוצה להצליח בעולם ההכרויות לדתיים חייב להכיר את הגורמים המעכבים ולנסות לבדוק כיצד הוא יכול לשפר ולהשתפר.

ישנם גורמים מעכבים רבים, שאת רובם ניתן לתקן ולשפר בעזרת עבודה עצמית, להלן רשימה חלקית:

 

-שפת גוף- הרבה אנשים לא מודעים למשמעות של מה שהגוף שלהם משדר. מחוות ותנועות גוף שונות גורמות לסביבה לקלוט שדרים של המודע וגם של התת מודע של אותו אדם. בהכרויות לדתיים שלב הפגישה פנים אל פנים מגיע די מהר ובה ניתן לבחון את שפת גופו של השותף הפוטנציאלי. היתרון בהתרשמות משפת גוף, למי שיודע להבחין זה ולהסיק ממנה, הוא שהיא מעניקה תמונה אמיתית יותר של המציאות. בזמן שיחה הרבה פעמים יש אילוצים של נימוס וחוסר נעימות שמונעים מאדם להתבטא בדיוק כפי שהוא מרגיש, אך שפת גופו תמיד תשדר את האמת. שפת גוף שמראה על נינוחות, בטחון עצמי ופתיחות תהווה בסיס להצלחה במציאת זיווג. זאת לעומת שפת גוף עצובה וחסרת מנוחה שהיא גורם עיכוב משמעותי.

 

-בררנות מוגזמת- הרבה אנשים הולכים לאיבוד בחיפוש אחר זוגיות מתוך בררנות יתר, חיפוש אחר שלמות שאינה קיימת. על מנת להצליח בעולם של הכרויות לדתיים חייבים לקחת בחשבון שיש דברים שניתן וצריך להתפשר עליהם. על פי התפיסה הדתית ישנם ארבעה גורמים שמוכרחים להתקיים ועליהם לא מתפשרים: על בן הזוג להיות בעל תכונות אופי טובות, עליו להיות אדם ירא שמיים ושומר מצוות, עליו להיות נעים הליכות ובעל מראה חיצוני שמוצא חן בעיניו ( ולא לפי אמות היופי המקובלות). על כל שאר הדברים אפשר להתפשר וצריך לעגל פינות כאשר באמת רוצים למצוא זיווג מוצלח שיוביל לחתונה.

 

-התנהלות נרגנית- אנשים צריכים להיות מודעים לכך שהתנהגות נרגנית גורמת לריחוק ודחיה. כל אדם אוהב ומעדיף לבלות בחברת אנשים נחמדים ואופטימיים, שסובבת אותם אווירה נעימה. התסכול מחוסר הצלחה בתחום ההכרויות או בתחומים נוספים יכול בקלות להפוך אדם לנרגן שמתלונן כל הזמן. תכונת הנרגנות היא אחד מהגורמים שמעכבים זיווג ולכן חשוב להתרחק ממנה כמה שאפשר, תוך פיתוח מודעות עצמית גבוהה.

 

ישנם עוד גורמים מעכבי זיווג שחשוב לנסות לשנות ולתקן. מה שחשוב כפתרון לכולם הוא להיות אדם עם מודעות עצמית גבוהה, שיודע לבדוק את התייחסותו לסביבה ואת יחסה אליו ולקבל את העובדה שלפעמים צריך לעשות התאמות ושינויים התנהגותיים כדי להצליח בתחום ההכרויות לדתיים.